You are not connected. Please login or register

Naučnici tvrde: slušanje rok muzike podstiče rasizam

+6
Voe.Emilie♥
Draco's bitch ♥
●Nemesis●
heartbreaker.♥
stella luna.
Sky
10 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

Sky

Sky
Expelled from paradise
Expelled from paradise

Naučnici tvrde: slušanje rok muzike podstiče rasizam SIPA_sipausa30032779_000004

U nedavnom istraživanju Univerziteta Minnsota objavljeno je da bi slušanje rok muzike moglo u ljudima da pobudi rasističke nagone. Istraživanje je navodno pokazalo da su ljudi koji slušaju muziku Brucea Springsteena ili benda The White Stripes skloni donošenju odluka s nekim predrasudama, prenosi The Daily Mail.

Naučnici tvrde: slušanje rok muzike podstiče rasizam Sipasipausa3003229600000

okom istraživanja 138 studenata sedam minuta slušalo je različite muzičke žanrove da bi nakon toga učestvovali u anketi kojom se odlučuje kako rasporediti novac s kojim raspolaže univerzitet, a za to su im bile ponuđene različite etničke grupe. Nakon slušanja roka, studenti bele boje kože radije su novčana sredstva podelili s kolegama iste rase, pa bi tamnoputi polaznici fakulteta bili zakinuti.

Naučnici tvrde: slušanje rok muzike podstiče rasizam Sipasipausa3003229600000

S druge strane, učesnici istraživanja koji su slušali muziku etnički raznolikog stila, poput Akona ili Gwen Stefani, u svojim odlukama oko podele novca imali su daleko manje rasnih predrasuda. “Uopšteno, rok muzika je povezana s belim Amerikancima, pa verujemo da to navodi ispitanike na pozitivan stav prema pripadnicima iste rase”, komentarisala je istraživanje Heather LaMarre, profesorka novinarstva.

Izvor:bravo.rs

http://kidnappedangel.tumblr.com/

stella luna.

stella luna.
Admin
Admin

Slažem se^^

heartbreaker.♥

heartbreaker.♥
Now I can feel that explosion
Now I can feel that explosion

A sta je rasizam?

Sky

Sky
Expelled from paradise
Expelled from paradise

Ideologija po kojoj između rasa koje čine ljudski rod imaju duboke, biološki uvjetovane razlike. U prijevodu: crnci mrze bijelce, bijelci mrze azijce, azijci mrze crnce i sl.

Ne slažem se s ovim. Glupo je.

http://kidnappedangel.tumblr.com/

●Nemesis●

●Nemesis●
I see some sweat on you
I see some sweat on you

Mozda je to samo do osobe... Neki ljudi su zaista rasisti, mada mislim da im slusanje Akona ili Rihanne ne bi pomoglo da prestanu to biti xD

Draco's bitch ♥

Draco's bitch ♥
Hell yeah, you're good
Hell yeah, you're good

Haha ja ne slusam rok, tako da ne znam xD

Voe.Emilie♥

Voe.Emilie♥
Now I can feel that explosion
Now I can feel that explosion

Slazem se ^^

Djavo.

Djavo.
Slaba na Konjak
Slaba na Konjak

A da ja vama lepo j*bem mater vasxu odvratnu????Kakvi bolidi,STRASXNO!!!!
To apsolutno nema NIKAKVE veze sa j*benom vrstom muzike,nego od sklopa lichnosti....i bez uvrede bilo kome,osobe koje se slazu sa ovim su plitkoumne -.-

Nora

Nora
Now I can feel that explosion
Now I can feel that explosion

Glupost. Iako ne slušam rock ovo mi nema veze s zdravim mozgom. Osim toga većina ljudi danas sluša pjesmu, a da i ne sluša rijeci. Svejedno, to ovisi od čovjeka.

Sexlena Hotmez.

Sexlena Hotmez.
Hell yeah, you're good
Hell yeah, you're good

Naravno da nije istina.

hotxx

hotxx
Hell yeah, you're good
Hell yeah, you're good

Koji kurac je ovo napisao-.-
Rock muzika je kvaitetna muzika,sa značenjem.
Ona mi jedino podiže mržnju prema Selenici,Jusitnicu,kurcu Miley i tako tim đubretima.
Bez uvrede,ali rock muzika daje jedan sasvim drugi pogled ka životu,shvatiš ono što prije nisi znao,otvore ti se na neki način oči.Bar je tako kod mene bilo.
A ja i dalje poštujem i crnce i azijce i bez rock muzike i sa njom.-.-

Sky

Sky
Expelled from paradise
Expelled from paradise

Lock.

http://kidnappedangel.tumblr.com/

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum