You are not connected. Please login or register

Doctor Who

3 posters

Go down  Message [Page 1 of 1]

1Doctor Who Empty Doctor Who Mon Oct 22, 2012 10:21 am

Marco.Essential♥

Marco.Essential♥
Now I can feel that explosion
Now I can feel that explosion

Doctor Who je britanska naučno-fantastična televizijska serija koja se od 1963. emituje na programu BBC-a uz povremene pauze. Govori o pustolovinama tajanstvenog vanzemaljca poznatijeg kao Doktor koji u svom svemirskom brodu, a ujedno i vremeplovu, TARDIS-u istražuje svemir i vrijeme, rješava probleme te se susreće s različitim čudovištima. Serija je ušla u Guinessovu knjigu rekorda kao najduže prikazivana naučno-fantastična emisija u svijetu, te ujedno predstavlja jedan od značajnijih dijelova današnje britanske kulture. Posebna je po svojim maštovitim pričama, niskobudžetnim specijalnim efektima i po upotrebi elektronske muzike. Serija ima kultni status u Velikoj Britaniji, ali i u svijetu. Dobila je priznanje od publike i kritičara, a 2006. je osvojila BAFTA nagradu za najbolju dramsku seriju u 2006.
Serija je originalno prikazivana od 1963. do 1989. Nakon neuspješnog filma iz 1996., ponovno je pokrenuta 2005. Glavni lik trenutno glumi Matt Smith, a njegovu pratiteljicu Karen Gillan.

Doktor

Lik Doktora je isprva bio obavijen velom tajni. Sve što se o njemu znalo je da je on ekscentrični vanzemaljski putnik koji se bori protiv zla dok putuje kroz vrijeme i prostor u svom starom i nepouzdanom vremeplovu zvanom TARDIS (eng. Time And Relative Dimension(s) In Space). S vremenom je otkriveno da je Doktor jedan od Vremenskih Lordova s planeta Gallifreya. Kao takav, on ima sposobnost regeneracije vlastitog tijela kada se nalazi u smrtnoj opasnosti. Doktor je prošao kroz 10 regeneracija ( od mogućih 12 ) i svaka njegova nova osoba ima svoje načine ponašanja i sposobnosti, ali zadržava sjećanja i iskustva prijašnjih Doktora. Tako imamo:

Prvog Doktora (William Hartnell, 1963.-1966.)
Drugog Doktora (Patrick Throughton, 1966.-1969.)
Trećeg Doktora (Jon Pertwee, 1970.-1974.)
Četvrtog Doktora (Tom Baker, 1974.-1981.)
Petog Doktora (Peter Davison, 1981.-1984.)
Šestog Doktora (Colin Baker, 1984.-1986.)
Sedmog Doktora (Sylvester McCoy, 1987.-1989., 1996.)
Osmog Doktora (Paul McGann, 1996.)
Devetog Doktora (Christopher Ecclestone, 2005.)
Desetog Doktora (David Tennant, 2005.- 2010. )
Jedanaestog Doktora (Matt Smith, 2010.-)

[You must be registered and logged in to see this image.]

2Doctor Who Empty Re: Doctor Who Tue Oct 23, 2012 9:03 am

gotcha.

gotcha.
Moderator
Moderator

Doctor Who je ogroman deo mog života.
Uvek ću sanjati o danu kad će otrcani čovek doći po mene sa plavom kutijom i voditi me na razne planete koje nisam ni znala da postoje.
Gledala sam par epizoda kad su bili stari. Gledaću sve kad budem imala vremena.
Počela sam da gledam pre par godina. Na TV Čačku. Bio je deseti Doktor i jedna od poslednjih epizoda sa Rouz. Tu sam pratila. I kad su prestali da puštaju prestala. A onda sam 2010. opet naišla na seriju i od tad se ne odvajam.
Jedanaesti mi je def najomiljeniji doktor. Zato što iako ima skoro hiljadu godina se ponaša kao da ima 4.
Ejmi najviše volim. I Rouz i Donu.
Obožavam Daleke, a mrzim uplakane anđele. Mrzim ih. Plaše me.
Nisam neki fan Marte, ali mi je ok. :)
O i najviše volim Doktora&Ejmi.
Uprpopastili su mi život, ali nema veze.

http://kazandmatt.tumblr.com

3Doctor Who Empty Re: Doctor Who Sun Dec 09, 2012 7:15 am

LockedOutFromHeaven.

LockedOutFromHeaven.
So, you're new here?
So, you're new here?

nekad znam pogledat. dobra je.

Sponsored content



Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum